Jakie są rodzaje biustonoszy i jak je dobierać?

Rodzajów biustonoszy jest niezwykle dużo. Odpowiednie biustonosze należy dobierać oczywiście przede wszystkim pod względem rozmiaru i kształtu biustu. Jednakże, nie bez znaczenia są również okoliczności, na jakie kupuje się biustonosze.

Miękkie i usztywniane
Główny podział biustonoszy to ten na miękkie oraz usztywniane. Ponadto, są również biustonosze pośrednie, czyli usztywniane tylko częściowo. Jeśli chodzi o staniki miękkie, to po prostu są one pozbawione wszelkiego rodzaju wkładek usztywniających. Uszyte są z miękkiego, dostosowującego się do kształtu biustu materiału.

Staniki usztywniane natomiast nie dostosowują się do kształtu biustu, lecz mu go nadają. Ponadto, niektóre z nich, lecz nie wszystkie, optycznie powiększają biust.

Sportowe biustonosze
Inną grupą biustonoszy są natomiast biustonosze sportowe. Nie zalicza się ich ani do biustonoszy miękkich ani też usztywnianych. Ich budowa jest bowiem zupełnie inna. Jeśli chodzi o sportowe biustonosze to przede wszystkim ich zadaniem jest podtrzymywanie biustu na tyle mocno, aby zupełnie nie przeszkadzał on podczas ćwiczeń fizycznych. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo wysoko zabudowany i nieco nawet przypomina koszulkę sportową. Musi mieć on taką budowę ,aby mógł spełniać dobrze swoja funkcję. Znajdziesz je na stronie https://www.e-lady.pl/sportowe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *